Дарла

Дарла

  • Автор: Јохан Харстад
  • Издавачка куќа: ПАБЛИШЕР
  • ИСБН: 978-608-456-999-2
  • Година на издавање: 2019
  • Број на страни: 363
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 400,00ден
Цена со попуст: 290,00ден
Заштедувате: 110,00ден

Редовна цена: 400,00ден

Цена со попуст: 290,00ден

Тројца тинејџери тргнуваат на вселенско патување што ќе им го смени животот, 40 години по стапнувањето на човекот на Месечината. За да обезбеди средства за истражување и да привлече поголемо внимание, НАСА приредува историска меѓународна лотарија во која тројца среќни тинејџери може да освојат еднонеделно патување до вселенската станица Дарла!

За Мија од Норвешка тоа е билет за популарност на нејзиниот бенд. Мидори верува дека така ќе излезе од својот ограничен живот во Јапонија, а Антоан од Франција сака да избега што подалеку од својата поранешна девојка која не може да ја заборави. Понесени од големи надежи, тие не знаат дека на површината на Месечината ги чека разоткривање на една злокобна тајна. Во тој далечен, сив и безличен простор – никој не доаѓа да ги спаси.

Во оваа застрашувачка авантура, во непознатиот пејзаж на Месечината, еден од најдобрите норвешки романсиери Јухан Харштад создава живописен и застрашувачки свет на можности за кои само можеме да се надеваме дека никогаш нема да се остварат.

Напишете ваш коментар