Да можеш да ме видиш сега

Да можеш да ме видиш сега

  • Автор: Сесилија Ахерн
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 9786082301112
  • Година на издавање: 2013
  • Број на страни: 292
  • Димензии: 140X205
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 450,00ден

450,00ден

НЕЖНА И ВОЛШЕБНА ПРИКАЗНА ЗА СЕМЕЈСТВОТО, ПРИЈАТЕЛСТВОТО И ЗА ЕДНА СОСЕМА НЕСЕКОЈДНЕВНА ЉУБОВ.

Елизабет е премногу зафатена за да се забавува. Како сопственичка на приватен бизнис и затечена мајка на нејзиниот внук Лук, шестгодишниот син на нејзината неодговорна сестра Сиршe, секој слободен момент ѝ е скапоцен. Но бидејќи Сиршe влетува и излетува од нивните животи оставајќи ги на цедило, на Лук и Елизабет очајно им е потребна магија.

А тогаш, доаѓа Ајвен – непосреден човек без ограничувања и секогаш во потрага по авантура. Елизабет не може ниту да замисли дека Ајвен ќе ѝ го промени целиот живот. Сепак, нејзе ѝ се чини дека тој е премногу добар за да е вистински. Ќе ѝ биде ли срцето повторно скршено?

 „Восхитувачко и полно со изненадувања“. Џој

„Прекрасна, преполна со оптимизам и сентиментална приказна, која го лекува скршеното срце со надеж и разиграност“. Паблишерс викли

 

Коментари од корисниците:

Коментар од aleksandra bozhinovska:
ke moze li da napisete kratko za knigata, da znam za sto se raboti zasto ova sto e tuka e od knigata posakuvam da si tuka, ili pak na taa kniga i fali tocniot kratok opis. tnx
(Објавен на 17.1.14)

Напишете ваш коментар