Часови по секс

Часови по секс

  • Автор: Даниел Грант
  • Издавачка куќа: САКАМ КНИГИ
  • ИСБН: 978-608-4672-08-1
  • Година на издавање: 2012
  • Број на страни: 306
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: MK
Цена: 340,00ден

340,00ден

Сите кои го познаваат Џејмс Кенеди сметаат дека животот не можел да му подели подобри карти. Зошто, што му недостига? Тој е згоден, паметен, млад, има одлично платена работа како банкар во центарот на Лондон, живее во огромен модерен стан во скапиот дел од градот, ги менува девојките како чорапи, има група фини пријатели... Навидум, тој навистина има совршен живот. Но она што никој не го знае е дека Џејмс Кенеди е тапа во кревет. Нула. Аматер. Не затоа што не знае како, туку затоа што има проблем, затоа што некаде греши. 

 
Кога само би имало некој кој би можел да му покаже каде греши, можеби да му даде неколку часа по секс... Но кој? 
 
Часови по секс е искрена, но исклучително забавна и смешна унисекс романтична комедија. Напишана од страна на машки автор и со маж како главен лик, ова е уникатна приказна која ќе го зароби вниманието на двата пола, а истовремено ќе ви открие како е да сте во кожата на еден маж кој се бори со еден од најчестите машки проблеми. 
 
Часови по секс е едноставно, комично и директно ѕиркање во светот на машките проблеми, а Даниел Грант е автор без влакна на јазикот. 

Часови по секс е како машка верзија од „Дневникот на Бриџит Џоунс“

Напишете ваш коментар