Резултати од пребарување за 'џули џејмс'

Категории 1 до 10 од 19 вкупно

Page:
 1. 1
 2. 2

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.
 1. Само најсекси маж кој постои

  Само најсекси маж кој постои

  Џули Џејмс
  Која е Тејлор Донован? Тејлор Донован веќе 7 години работи за една од најдобрите адвокатски компаниии во Чикаго. Таа е толку добра, врвот на најдобрите и сите најтешки случаи паѓаат во нејзини раце. Сега, ја праќаат во Лос Анџелес за да работи на актуелен случај за сексуална злоупотреба во кој е инволвиран познат ланец на маркети... Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден
  Нарачај
 2. Во врска со онаа ноќ

  Во врска со онаа ноќ

  Џули Џејмс

  Слатка, смешна, секси и жешка... Оваа книга би била идеална за филмските платна..

  Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден
  Нарачај
 3. Мојот личен ФБИ агент

  Мојот личен ФБИ агент

  Џули Џејмс
  Што се случува кога судбината ќе спои двајца вечни непријатели? Прочитај повеќе...
  Цена: 410,00ден
  Нарачај
 4. Нека победи подобриот

  Нека победи подобриот

  Џули Џејмс
  Пејтон Кендал: феминистка до коска која дава сè од себе за да успее во професијата во која доминираат мажи. Осум години, ден и ноќ, работни денови и викенди, без одмори и паузи, таа има само една цел пред себе - да биде унапредена во партнер. Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден
  Нарачај
 5. Нешто слично на љубов

  Нешто слично на љубов

  Џули Џејмс
  Како ќерка на милијардер и сопственичка на една од врвните продавници за вина во градот, Џордан Роудс секогаш добива покани за најексклузивните забави во Чикаго. Но има само една забава на која ФБИ сакаат тајно да пратат свој специјален агент: добротворната забава на познат сопственик на ресторани и клубови кој пере пари. Во замена за ослободување на брат ѝ од затвор, Џордан Роудс на забавата ќе понесе свој придружник – доделен од страна на ФБИ. Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден
  Нарачај
 6. На една свадба

  На една свадба

  Џули Џејмс
  После понижувачкото откажување на сопствената свадба, Сидни Синклер става крај на врските со мажи кои се плашат од врзување и посветување на една жена. Таа прави дури и цела листа која треба да ѝ помогне како подобро да ги препознава овие ѓубриња и женкари и да бега од нив. Но кога нејзината сестра ѝ соопштува дека ќе се мажи после кратка врска, Сидни заглавува со уште еден секси ... Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден
  Нарачај
 7. Една неодолива љубов

  Една неодолива љубов

  Џули Џејмс
  Кејд Морган - поранешна рагби ѕвезда и еден од најпознатите јавни обвинители во Чикаго – е решен да го уапси најкорумпираниот државен сенатор, а тоа значи дека му треба помош од Брук Паркер. Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден

  Распродадена

 8. И одеднаш едно лето

  И одеднаш едно лето

  Џули Џејмс
  По една страшна драма во нејзиниот дом, Викторија е принудена да ја напушти својата куќа и привремено да се всели во изнајмен стан до крајот на летото. Стан со кој доаѓа страшно иритантен и дрзок сосед. Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден
  Нарачај
 9. Колку беше доцна, колку доцна

  Колку беше доцна, колку доцна

  Џејмс Келман

  Колку беше доцна, колку доцна е фуриозен и бескомпромисен роман во духот на модернистичката традиција и директно инспириран од творештвото на Семјуел Бекет и Џејмс Џојс.

  Прочитај повеќе...
  Цена: 450,00ден
  Нарачај
 10. Судење

  Судење

  Џејмс Патерсон
  Раскажана со бестрашниот глас на детективот Алекс Крос, Судење е трогателна приказна за човечкото зло, за љубовта и, пред сè, за храброста. „Потресна приказна за едно мрачно време во американската историја Прочитај повеќе...
  Цена: 450,00ден
  Нарачај

Категории 1 до 10 од 19 вкупно

Page:
 1. 1
 2. 2

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.