Резултати од пребарување за 'во прво лице'

9 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.
 1. Расправа во тројка

  Расправа во тројка

  Џулијан Барнс
  Расправа во тројка од Џулијан Барнс, е оригинален роман со безвременска тема - прељубата. Во овој љубовен триаголник, трите лика наизменично ја раскажуваат приказната од своја перспектива, во прво лице. Прочитај повеќе...
  Цена: 300,00ден

  Распродадена

 2. Белграѓанки

  Белграѓанки

  Игор Маројевиќ
  Во приказните во коишто во целина се обединува женското прво лице, на читателите им се претставуваат поинакви девојки, жени, пријателки, мајки и љубовници. Прочитај повеќе...
  Цена: 250,00ден

  Распродадена

 3. Црна и сребрена

  Црна и сребрена

  Паоло Џордано

  Црна и сребрена е меланхолична љубовна приказна, раскажана со префинет и интимен јазик и – за првпат во творештвото на авторот – во прво лице. Џордано се сосредоточува на надворешните подробности, меѓутоа ги користи за да ги долови со нив внатрешните светови на своите ликови, нивните заемни односи или стравови.

  Прочитај повеќе...
  Цена: 250,00ден
  Нарачај
 4. Приказни од Мјаукедонија

  Приказни од Мјаукедонија

  Игор Џамбазов
  „Приказни од Мјаукедонија“ е прво дело на младата и талентирана мачка Емилија Џамбазова-Бавчанска. Прочитај повеќе...
  Цена: 350,00ден

  Распродадена

 5. Вероника реши да умре

  Вероника реши да умре

  Пауло Коелјо
  На прво поглед, Вероника има сè што може да посака. Ги посетува популарните ноќни клубови, се запознава и се забавува со привлечни млади мажи, меѓутоа сепак не е среќна, нешто ѝ недостига во животот Прочитај повеќе...
  Цена: 250,00ден
  Нарачај
 6. Јас те сакам повеќе

  Јас те сакам повеќе

  Лиса Гарднер
  Едно прашање, минијатурно делче од секундата и Брајан Дарби паѓа мртов на кујнскиот под во својата куќа. Неговата сопруга, државната полицајка Теса Леони, тврди дека го застрелала во самоодбрана, а нејзиното модро лице и скршени коски ја поддржуваат таа приказна. За искусната детективка Ди Ди Ворен, случајот е прилично јасен. Само што... каде е нивната шестгодишна ќеркичка? Прочитај повеќе...
  Цена: 420,00ден
  Нарачај
 7. Рајот може да почека

  Рајот може да почека

  Кели Тејлор
  „Што би правел без тебе, Луси Браун?“ рече и ме бакна нежно. Го држев неговото лице и го бакнав и јас. Имав чувство дека животот не може да биде посовршен. И бев во право, немаше да биде. До крајот на следниот ден, ќе бидам мртва... Прочитај повеќе...
  Цена: 380,00ден

  Распродадена

 8. Асана, Пранамаја, Мудра, Бандха

  Асана, Пранамаја, Мудра, Бандха

  Свами Сатјананда Сарасвати
  Асана, Пранајама, Мудра, Бандха е еден од најсистематските водичи за јога на денешнината. Од нејзиното прво објавување од страна на Бихарската школа за јога во 1969 г. препечатена е седумнаесет пати и преведена на многу јазици. Прочитај повеќе...
  Цена: 500,00ден
  Нарачај
 9. Пророкот

  Пророкот

  Карил Џибран
  Пророкот станува бестселер уште со своето прво издание во 1923 г. Оттогаш делото е преведено на над 40 јазици, а неговата инспиративна лирична проза се смета за класика. Мистичните илустрации од надарената рака на самиот писател се совршено визуелно надополнување на ова моќно дело, целина што е вистински мевлем за душата и сетилата. Пророкот е непресушен извор на мудрости и поуки за сите сфери на човековото живеење, што им вдахнува духовност на световните прашања. Прочитај повеќе...
  Цена: 150,00ден
  Нарачај

9 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.