Резултати од пребарување за 'барнс'

3 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.
 1. Расправа во тројка

  Расправа во тројка

  Џулијан Барнс
  Расправа во тројка од Џулијан Барнс, е оригинален роман со безвременска тема - прељубата. Во овој љубовен триаголник, трите лика наизменично ја раскажуваат приказната од своја перспектива, во прво лице. Прочитај повеќе...
  Цена: 300,00ден

  Распродадена

 2. Папагалот на Флобер

  Папагалот на Флобер

  Џулијан Барнс
  На прв поглед, романот на Џулијан Барнс е приказна за еден англиски доктор кој е во потрага по интригантни детали од мистериозниот живот на авторот на ремек-делото Госпоѓа Бовари. Прочитај повеќе...
  Цена: 380,00ден
  Нарачај
 3. Ова личи на крај

  Ова личи на крај

  Џулијан Барнс
  „Ова личи на крај“ е неверојатно привлечна приказна за еден средовечен маж кој се труди да се помири со минатото за кое долго одбивал да размислува – но пријателите од детството се враќаат за да се одмаздат, едниот од оној свет, а другиот ужасно сеприсутен. Прочитај повеќе...
  Цена: 400,00ден
  Нарачај

3 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.