Резултати од пребарување за 'Харуки Мураками'

1 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.
 1. Убиството на командантот

  Убиството на командантот

  Харуки Мураками

  „Волшебна парабола за уметноста, историјата и човековата осаменост.“ – Опра магазин „Ниеден друг писател не умее да ги измеша секојдневните, фантастичните и езотеричните елементи во толку чудно волшебни нијанси...“ – Фајненшл тајмс

  Прочитај повеќе...
  Цена: 650,00ден
  Цена со попуст: 499,00ден
  Нарачај

1 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.