Среќните луѓе читаат и пијат кафе

Среќните луѓе читаат и пијат кафе

  • Автор: Ањес Мартен-Лиган
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-601-8
  • Година на издавање: 2019
  • Број на страни: 196
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 320,00ден
Цена со попуст: 250,00ден
Заштедувате: 70,00ден

Редовна цена: 320,00ден

Цена со попуст: 250,00ден

Сопруга, мајка и сопственичка на кафе-книжарницата Среќните луѓе читаат и пијат кафе во Париз, се чини дека Дијан има совршен живот. Но ненадејно ќе ги изгуби саканиот сопруг и ќерката и сè одненадеж застанува. Сè освен нејзиното срце, кое и натаму упорно и болно чука. Изгубена во спомените, таа повеќе не знае како да живее...

По една година ќе ги шокира семејството и пријателите одлучувајќи да се пресели во едно село на ирскиот брег. Конечно решена повторно да го изгради својот живот – сама. Таму ќе го запознае Едвард, таинствениот фотограф од соседството. Ќе си дозволи ли повторно да сака? Ќе го надвладее ли стравот дека со новата љубов ќе ги изневери саканите кои веќе ги нема?

„Трогателна приказна со многу дијалози која со лесен стил и со многу топлина и разбирање зборува за тоа дека можеме да ги преживееме и најтешките животни моменти.“ Ле паризјен

 

 

Напишете ваш коментар