Разбудете го џинот во себе

Разбудете го џинот во себе

  • Автор: Тони Робинс
  • Издавачка куќа: ПАБЛИШЕР
  • ИСБН: 978-608-4892-04-5
  • Година на издавање: 2019
  • Број на страни: 530
  • Димензии: 155/235
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 790,00ден
Цена со попуст: 650,00ден
Заштедувате: 140,00ден

Редовна цена: 790,00ден

Цена со попуст: 650,00ден

Разбудете се и преземете ја контролата врз својот живот!

Веќе 30 години Разбудете го џинот во себе го задржува приматот на една од најзначајните книги за мотивација и самопомош што биле некогаш напишани. Милиони луѓе се будат со помислата дека нема да прифатат ништо помалку од неверојатен живот. И сето тоа благодарејќи на ефикасните совети и најквалитетните техники за самоусовршување кои ќе ви овозможат да станете личност каква што секогаш сте сонувале да бидете.

Ентони Робинс, реномираниот експерт за психолошкиот процес на промените, ни ги открива најефикасните стратегии и техники за справување со емоциите, со промените на нашето тело, со врските, финансиите и воопшто со сето она што го сочинува нашиот живот. Ни нуди програма која чекор по чекор нè учи на основните лекции како да завладееме со сопствената судбина, кои ќе ни помогнат да ја откриеме вистинската цел во животот, да ја преземеме контролата и да завладееме со силите кои ни ја обликуваат судбината.

„Тони Робинс е еден од највлијателните луѓе на оваа генерација. Разбудете го џинот во себе е фасцинантно претставување на најновите наоди и согледувања низ цел еден спектар прашања, вклучувајќи ја и сè поголемата свесност дека вистинскиот успех се состои, пред сè, во трајните вредности и во помагањето на другите.“ Стивен Р. КОВИ

 

Напишете ваш коментар