Боенка за спокоен ум

Боенка за спокоен ум

  • Автор: Ема Фараронс
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-408-3
  • Година на издавање: 2015
  • Број на страни: 112
  • Димензии: 140/205
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 250,00ден
250,00ден

Смирете го немирот и ослободете се од стресот со боење.

Оваа книга со прекрасни илустрации изобилува со суптилни цртежи и сложени шари кои ќе ве поттикнат да медитирате понесени од креативноста и со полна присутност да ги боите страниците.

Одвојте неколку минути од денот – каде и да сте – и бојте за мир и спокоен ум.

Ема Фарарон е француски илустратор и графички дизајнер што живее и работи во Лондон.

Напишете ваш коментар