1 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете опаѓачки редослед.
 1. На крајот од денот

  На крајот од денот

  Казуо Ишигуро
  На крајот од денот е маестрален психолошки портрет на еден совршен англиски батлер од златната доба која бледнее на прагот на повоена Англија. Напишан на префинет стил од перото на Казуо Ишигуро, ова е трогателен и моќен роман за вистинските вредности и за суштината на човековата среќа. Прочитај повеќе...
  Цена: 380,00ден
  Нарачај

1 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете опаѓачки редослед.