1 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете опаѓачки редослед.
 1. Пеколен портокал

  Пеколен портокал

  Ентони Бурџис
  И? Сеа што праиме? Ремек-делото на Ентони Бурџис, Пеколен портокал, е сурова и застрашувачка приказна за темната страна на човекот и модерното општество, за озогласените деструктивни банди составени од млади луѓе кои штом падне мрак беснеат низ темните сокаци и претепуваат, силуваат и пљачкосуваат сè што ќе им се најде на патот.... Прочитај повеќе...
  Цена: 300,00ден

  Распродадена

1 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете опаѓачки редослед.