9 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете опаѓачки редослед.
  1. Ловци на глави

    Ловци на глави

    Ју Несбе
    Роџер Браун е пронаоѓач на стручни кадри и е најдобар во својата професија. Но, ваквата кариера не е доволна за да го финансира неговиот луксузен начин на живот и новата галерија на неговата сопруга. Прочитај повеќе...
    Цена: 400,00ден

    Распродадена

  2. Одмазда

    Одмазда

    Ју Несбе
    Уште еден грабеж на банка во центарот на Осло и нова жртва. А мотивот на маскираниот ограбувач е крајно бизарен... Случајот му е доделен на вишиот инспектор Хари Хуле. Тој добива и нова партнерка, ќерка на легендарен полицаец кој и самиот загинал од ограбувач на банки... Во меѓувреме, сликарката Ана – старата љубов на Хари – е најдена мртва во нејзиниот заклучен стан, токму ноќта по неговата посета... Прочитај повеќе...
    Цена: 500,00ден
    Цена со попуст: 360,00ден
    Нарачај
  3. Црвеношијка

    Црвеношијка

    Ју Несбе
    Живописните сцени на Несбе ви се одвиваат пред очите како на филмско платно. Дејството е динамично, заплетот е доследен и сложен, а ликовите ќе ве воодушеват. Романот ги обединува во себе двата најдобри филмски жанра – воената сага и трилерот. Прочитај повеќе...
    Цена: 490,00ден
    Цена со попуст: 360,00ден
    Нарачај
  4. Соломоновиот знак

    Соломоновиот знак

    Ју Несбе
    Лето, период на годишни одмори. Осло е пуст, зафатен од тропски горештини. Во еден стан недалеку од гробиштата, од таванот капе вода, право во тенџере со зовриени компири, и создава црни грутчиња... Прочитај повеќе...
    Цена: 500,00ден
    Цена со попуст: 360,00ден
    Нарачај
  5. Спасителот

    Спасителот

    Ју Несбе
    Спасителот е мајсторски испреплетена мистерија што ќе ви ги надмине очекувањата. Покрај ексцентричниот детектив Хари Хуле, тука е и таинствениот убиец израснат од пеколот на војната. Овој беспрекорно уверлив трилер ни покажува дека жедта за одмазда може да ја замрачи дури и најсветлата душа. Прочитај повеќе...
    Цена: 500,00ден
    Цена со попуст: 360,00ден
    Нарачај
  6. Снешко

    Снешко

    Ју Несбе
    Ноември е, Осло е завеан од првиот снег. По враќањето од работа, Бирта Бекер го пофалува снешкото што го направиле син ѝ и маж ѝ во дворот. Но не го направиле тие... Синот сфаќа дека, наместо да гледа кон улицата, снешкото е свртен кон куќата. Црните очи гледаат право низ прозорецот. Во нив. Прочитај повеќе...
    Цена: 500,00ден
    Цена со попуст: 360,00ден
    Нарачај
  7. Оклопно срце

    Оклопно срце

    Ју Несбе
    Две жени се пронајдени мртви во Осло, удавени во сопствената крв. Полицијата е збунета од убодните рани што ги имаат во устата, зашто се нанесени однатре... Прочитај повеќе...
    Цена: 500,00ден
    Цена со попуст: 380,00ден
    Нарачај
  8. Сеништето

    Сеништето

    Ју Несбе
    Преселувајќи се во Хонгконг, Хари Хуле мисли дека засекогаш ги оставил зад себе своите трауми, исто како и кариерата во полицијата. Но се случува нешто незамисливо: Олег, момчето што порасна со Хари, е уапсено поради убиство. Прочитај повеќе...
    Цена: 500,00ден
    Цена со попуст: 360,00ден
    Нарачај
  9. Макбет

    Макбет

    Ју Несбе
    Макбет е приказна за љубовта и каењето, политичката амбиција и алчноста, за најмрачните агли на човековата природа. Роман што се чита во еден здив, можеби најдобриот што излегол од перото на Несбе! Прочитај повеќе...
    Цена: 600,00ден
    Цена со попуст: 420,00ден
    Нарачај

9 Книга(и)

Листа Мрежа

Поставете опаѓачки редослед.