Јас те сакам повеќе

Јас те сакам повеќе

  • Автор: Лиса Гарднер
  • Издавачка куќа: САКАМ КНИГИ
  • ИСБН: 978-608-4672-04-3
  • Година на издавање: 2012
  • Број на страни: 368
  • Димензии: 210/130
  • Корица: мека
  • Јазик: MK
Цена: 420,00ден
420,00ден

КОГО САКАШ?

Едно прашање, минијатурно делче од секундата и Брајан Дарби паѓа мртов на кујнскиот под во својата куќа. Неговата сопруга, државната полицајка Теса Леони, тврди дека го застрелала во самоодбрана, а нејзиното модро лице и скршени коски ја поддржуваат таа приказна. За искусната детективка Ди Ди Ворен, случајот е прилично јасен. Само што... каде е нивната шестгодишна ќеркичка?

И КОЛКУ ДАЛЕКУ БИ ОДЕЛЕ ВИЕ...

Детективите ја започнуваат потрагата по девојчето додека истовремено се трудат да ги откријат сите семејни тајни. Дали една тренирана полицајка навистина би си го застрелала сопругот? Зошто? И дали една мајка е способна да го повреди сопственото дете?

... ЗА ДА ЈА СПАСИТЕ?

За Теса Леони, најлошото следува дури сега. Таа чекори по тенко јаже, не може да побара помош од никој, не смее никому да верува. Таа има само една цел и планира да ја искористи секоја секунда тренинг за да дојде до неа. Ниедна жртва не е преголема, ниедно дело не е незамисливо. Мајката знае кого сака...

Напишете ваш коментар