Јас не сум таква

Јас не сум таква

  • Автор: Лина Данам
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-296-6
  • Година на издавање: 2015
  • Број на страни: 268
  • Димензии: 140/205
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 420,00ден
420,00ден

Контроверзната и сестраната добитничка на Златен глобус, авторката, актерка и режисерка на хит-серијата Девојки (Girls), Лина Данам ја сметаат за вистинско „креативно чудо“.

На прагот на триесеттата, отворено, духовито и со неверојатна зрелост пишува за сè што досега го обележало нејзиниот пат – за болните врски, за критиките и преиспитувањата, за несовршеното тело, за психичките падови, за вистинските пријателства и моќта на семејството, за уметничкиот Њујорк и за Холивуд што го губи сјајот. Оваа несекојдневна и совршено поврзана низа приказни за патот до успехот, едновремено е и одличен роман за растењето и за тоа како да научите да си поставите граници, да се поддржите себеси и да се изборите за сето она што ви е важно.

Јас не сум таква е забавна, паметна и исполнета со оној вид на комични украси кои се одлика на раните дела на Вуди Ален... Данам е несекојдневен талент, а нејзината визија е фасцинирачки оригинална. NYT Magazine

 

 

Напишете ваш коментар