А пропо ништо

А пропо ништо

  • Автор: Вуди Ален
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-713-8
  • Година на издавање: 2020
  • Број на страни: 378
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 600,00ден
Цена со попуст: 460,00ден
Заштедувате: 140,00ден

Редовна цена: 600,00ден

Цена со попуст: 460,00ден

БЕСКРАЈНО ЗАБАВЕН, ДЛАБОКО ИСКРЕН, БОГАТ И БРИЛИЈАНТЕН АВТОПОРТРЕТ НА СЛАВНИОТ УМЕТНИК КОЈ СЕ ВБРОЈУВА МЕЃУ НАЈГОЛЕМИТЕ РЕЖИСЕРИ НА НАШЕТО ВРЕМЕ!

Почнувајќи од детството во Бруклин и хонорарната работа како текстописец за забавната емисија на Сид Цезар, Ален ни раскажува за своите почетоци како стендап комичар, и патот до првите признанија и успеси. Со неповторлива живост и енергичност, тој ни раскажува за филмовите и ја опфаќа целата своја исклучително плодна кариера, долга шеесет години, како сценарист и режисер, од своите класики како Ени Хол, Менхетен и Хана и нејзините сестри, до Полноќ во Париз. Патем ни раскажува и за своите бракови, за љубовните врски и пријателствата со славни личности, за џезот и за своите книги...

Напишете ваш коментар